Kampus

...

Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İle Çukurova Üniversitesi Arasında “Eğitim Protokolü” İmzalandı

Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İle Çukurova Üniversitesi Arasında “Eğitim Protokolü” İmzalandı

Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel iki kurum arasında “Eğitim Protokolü” imzaladı.

 

Çukurova Üniversitesi’nde imzalanan işbirliği protokolü töreninde konuşan İl Müdürü Nevzat Özer, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak insan merkezli çalışıyoruz. İmzalanan bu protokol ile akademik camianın bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak düzenlenecek eğitimlerle, meslek elemanlarımızın mesleki bilgilerini arttırıp bu bilgileri sahada aktif bir şekilde kullanmalarını; bu şekilde toplumun dezavantajlı bireylerinin hayatlarına dokunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca kuruluşlarımızdan hizmet alan çocukların akademik camia ile buluşmaları ve Kariyer Merkezi hizmetlerinden yararlanmaları sağlanacak olup bu çocuklardan yetenekli olanlar Teknokent’in hizmetlerini aktif bir şekilde kullanma imkânına sahip olacak.” dedi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ise konuşmasında, “Protokol üç yıl süreyle geçerli olacak. Bu süre içerisinde, üniversitemizdeki akademik personeller Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden hizmet alan bireylere yönelik sosyal hizmet alanlarında çalışmalar yürütebilecekler. Bu kapsamda hazırlanacak olan tez, makale, çalıştay, seminer gibi çalışmaların Üniversitemizin ve İl Müdürlüğünün hizmet kalitesini arttıracağına ve aynı zamanda Türkiye genelinde örnek olacağına inanıyorum. Bu verimli protokolün her iki kurum ve Adanamız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.