Kampus

...

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’den Diş Hekimliği Fakültesine Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’den Diş Hekimliği Fakültesine Ziyaret

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel fakülte ziyaretlerine devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren eğitim ve araştırma alt yapısını geliştirerek dünya üniversiteleri arasında Çukurova Üniversitesi markasını taşımayı hedefleyen Prof. Dr. Meryem Tuncel ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesinde incelemede bulundu.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ın da eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. D. Serdar Toroğlu karşıladı. Fakülte binasını gezen Prof. Dr. Tuncel, kuruluş ve eğitim çalışmaları hakkında Dekan Prof. D. Serdar Toroğlu’dan bilgi aldı.

 

Prof. Dr. Toroğlu fakültelerinin amacının, verdikleri lisans ve lisansüstü eğitimle üstün nitelikli, geleceğin diş hekimlerini ve akademisyenlerini yetiştirmek, bilimsel araştırma ve yayın olanakları sağlayarak diş hekimliği bilimine katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Muayene ve tedavi hizmetlerinde çağdaş bilimin ışığında toplumun ağız-diş sağlığının korunması ve tedavisi hizmetlerini karşılamayı hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Toroğlu, toplumun ağız-diş sağlığına en ileri teknoloji, uluslararası düzeyde eğitim kalitesi, araştırma faaliyetleriyle yetişmiş diş hekimleri ile kaliteli hizmet veren bir sağlık ve eğitim kuruluşu olmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Rektör Prof. Dr. Tuncel: “Çukurova Üniversitesi Nitelikli Sağlık Profesyonelleri Yetiştiren Bir Üniversite.”

Rektör Prof. Dr. Tuncel Çukurova Üniversitesinin nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştiren bir üniversite olduğuna vurgu yaparak geleneksel hekimliğin uygulayıcısı her ne kadar tek kişi de olsa, bu tek kişinin yetişmesinde sahne arkasında birçok bireyin rol aldığını hatırlattı. Sağlık çalışanlarının yetişmesinde adeta “küçük bir ordu” bulunduğunu belirten Prof. Dr. Tuncel. idealist akademisyenlerle donanmış her diş hekimliği fakültesinin nihai amaçlarından birisinin de kaliteli sağlık hizmeti sunabilen yeterli ve yetkin hekimi yetiştirebilmek olduğunu ifade etti.

 

Rektör Prof. Dr. Tuncel daha sonra, Prof. Dr. Toroğlu ve ilgili bölüm başkanlarıyla poliklinikleri gezerek Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler ve eğitim çalışmalarını yerinde inceledi.