Kampus

...

Çukurova Üniversitesi İlk Doçentlik E-Sözlü Sınavını Gerçekleştirdi

Çukurova Üniversitesi İlk Doçentlik E-Sözlü Sınavını Gerçekleştirdi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ilk doçentlik e-sözlü sınavını gerçekleştirdi. Yapılan sınavda Doç. Dr. Fatih Gürbüz doçentlik sözlü sınavında da başarılı oldu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesinin güçlü akademik kadrosu, gelişmiş fiziki şartları ve teknolojik donanımlarıyla başarılarına yenilerini eklemeye devam edeceğini söyledi.

 

Center for World University Rankings (CWUR) tarafından hazırlanan “2020-2021 Dünyanın En İyi Üniversiteleri” listesine girebilen Türk Üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesi, pandemi sürecinde de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Doç. Dr. Gürbüz, Üniversitenin ilk Doçentlik e-Sözlü Sınavında da Başarılı Oldu

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yönetim, senato ve diğer toplantıları online olarak yapan ve uzaktan eğitimin devam ettiği Çukurova Üniversitesinde ilk doçentlik e-sözlü sınavı da gerçekleştirildi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı doçent kadrosuna atanmak üzerek başvuruda bulunan Doç. Dr. Fatih Gürbüz’ün doçentlik sözlü sınavı, Rektörlük binasında gerçekleştirildi. Üniversitelerarası Kurul tarafından belirlenen jürilerce online olarak gerçekleştirilen sözlü sınavda Doç. Dr. Fatih Gürbüz başarılı oldu. Doçent Dr. Gürbüz’e binişi, aynı zamanda sınav gözlemcisi olan ÇÜ Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bilgin Yüksel tarafından giydirildi.

 

Prof. Dr. Kibar: “Güçlü Teknolojik Altyapımızla Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz.”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, salgının ortaya çıkmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tedbirler kapsamında gerekli çalışmaları yaparak virüsle mücadeleye destek verdiklerini ve vermeye de devam ettiklerini söyledi. Pandemi sürecinde toplantıları, sosyal mesafenin korunması ve virüsün bulaşma olasılığını azaltmak adına akademisyenlerin ofislerinden telekonferans ile senatoya ve diğer toplantılara katıldıklarını belirten Prof. Dr. Kibar, uzaktan eğitimin de büyük başarıyla sürdüğünü hatırlattı.

 

“Dünya Üniversitesi Olma Hedefimize Yaklaşıyoruz…”

Saygın kurumlarca yapılan araştırma sonuçlarına göre her yıl bir üst sıraya çıkarak dünya üniversitesi olma hedefine ilerlediklerini ifade eden Prof. Dr. Kibar, Çukurova Üniversitesinin güçlü akademik kadrosu, gelişmiş fiziki şartları ve teknolojik donanımlarıyla başarılarına yenilerini eklemeye devam edeceğini söyledi. Prof. Dr. Kibar, sürecin yönetilmesine büyük emek veren Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ramazan Yazgan ve ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.