Kampus

...

İl İstihdam Kurulu 2020 Yılı 1. Toplantısı Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

İl İstihdam Kurulu 2020 Yılı 1. Toplantısı Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

İl genelinde gerçekleştirilen istihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin görüşüldüğü ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği İl İstihdam Kurulu toplantısı Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Vali Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı Çukurova Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda Vali Yardımcısı Zafer Öz, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ile İl İstihdam Kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı.

 

İl İstihdam Politikaları İle İl Mesleki Eğitim Politikaları Görüşüldü

İl istihdam politikaları ile il mesleki eğitim politikalarının görüşüldüğü toplantıda Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'ın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından Prof. Dr. Azmi Yalçın ile Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Yürütme Kurulu ile Denetim Kurulu çalışmalarının detaylarıyla ele alındığı toplantıda 2019 yılına ait faaliyet raporu değerlendirildi.

 

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı hakkında bilgi verildi. Vali Demirtaş, Adana'nın istihdam gücünü arttırmaya yönelik gerçekleştirilen faaliyetlerin büyük önem arz ettiğini ifade edip bu amaçla yapılacak tüm çalışmaları her zaman destekleyeceklerini söyledi.

 

Cumhurbaşkanlığının Himayelerinde Çukurova Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı’nın Adana'da gerçekleştirilecek olmasından mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Demirtaş, kurul üyelerine gerçekleştirdikleri çalışmalar için teşekkür etti.