Kültür Sanat

...

ÇÜTAM Konferansları Şiir Günüyle Sezon Finali Yaptı

ÇÜTAM Konferansları Şiir Günüyle Sezon Finali Yaptı

Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Merkezi (ÇÜTAM) Kültür Evi 2018-2019 döneminin son etkinliğini ‘Şiir Günü’ ile tamamladı. ÇÜTAM katılımcılarının katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Şiir Günü’ne ilgi yoğun oldu.

 

Etkinlikte katılımcıların bir kısmı kendi şiirlerini seslendirirken bir kısmı da Türk Edebiyatı’nın önemli şairlerinin şiirlerine yer verdi. Bunlar arasında Nazım Hikmet’in ‘Kız Çocuğu’ şiiri, Behçet Necatigil’in ‘Sevgilerde’ şiiri, Ahmed Arif’in ‘Anadolu’ şiiri ve Faruk Nafız Çamlıbel’in ‘Han Duvarları şiiri başta olmak üzere birçok şiir yer aldı. 

 

“Yaz Dönemi Boyunca 11.00-17.00 Saatleri Arasında ÇÜTAM Kültür Evi Kitaplığı Açık Olacak”

Her yaştan katılımcının bir araya geldiği ‘Şiir Günü’nde etkinlik sonunda katkı ve katılımlarından ötürü şiir okuyanlara ve 2018-2019 dönemi boyunca ÇÜTAM Kültür Evindeki etkinliklere katılanlara Merkez Müdürü Prof. Dr. Deniz Abik ve emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu tarafından birer katılım belgesi takdim edildi. ÇÜTAM Merkez Müdürü Prof. Dr. Abik’in ÇÜTAM Kültür Evi kitaplığının yaz dönemi boyunca 11.00 ve 17.00 saatleri arasında kitap okumak isteyen herkes için açık olduğunu hatırlatmasının ardından etkinlik Kültür Evi katılımcılarının anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.