Bilim

...

Çukurova Üniversitesi ve Koluman A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çukurova Üniversitesi ve Koluman A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü ile Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. arasında işbirliği çerçeve protokolü imzalandı.

 

Protokol, bilimsel ve teknolojik araştırma proje çalışması yapılmasından ulusal ve uluslararası deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışması yapılmasına kadar birçok maddeyi kapsıyor.

 

Rektör Prof. Dr. Kibar ve Ceo Pfeifer Protokole İmza Attı.

Çukurova Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen protokol törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Keskin,  Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Ceo’su Klaus Peter Pfeıfer, Koluman Otomotiv Ar-Ge Müdürü Zafer Özcan, akademisyenler ve kurum çalışanları katıldı.

 

Üniversite- Sanayi İşbirliği

Çukurova Üniversitesi ile Koluman A.Ş. arasında bilimsel veya teknolojik araştırma proje çalışmaları yapılması, üniversite ile kuruluş arasında birlikte gerçekleştirecekleri projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, Üniversiteye ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışmasının yapılması, üniversite ile kuruluş arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği, üniversite öğretim üyelerinin kuruluşta yapacakları danışmanlık çalışmaları, üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini kuruluşla işbirliği içinde yapmaları, üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitime projelerini kuruluşla işbirliği içinde yapmaları, üniversite ile kuruluş arasında karşılıklı seminer, konferans, teknik gezi gibi tanıtım etkinliklerinin yapılmasını öngören protokole Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Ceo’su Klaus Peter Pfeıfer arasında imzalandı.