Kampus

...

ÖSYM Dördüncü 'e-Sınav' Merkezini Çukurova Üniversitesinde Açacak

ÖSYM Dördüncü 'e-Sınav' Merkezini Çukurova Üniversitesinde Açacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Adana'da da 400 kişilik elektronik sınav merkezi Çukurova Üniversitesi kurulacak.

 

Çukurova Üniversitesi yerleşkesi içerisinde ÖSYM tarafından e-Sınav merkezi kurulmasına ilişkin protokolü ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar imzaladı.

 

Prof. Dr. Aygün’den Prof. Dr. Kibar’a Teşekkür…

Prof. Dr. Aygün imza töreninde yaptığı konuşmada, "Herkes için her yerde olma anlayışımızdan hareketle adaylarımızın sınavlara erişimini kolaylaştırmak ve çağın gereği olan e-Sınav hizmetlerimizi arttırmak amacıyla Adana'da Çukurova Üniversitesinde bir e-Sınav merkezi oluşturulmasıyla ilgili protokol imzaladık." dedi.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de toplam 5 bin 500 adayın sınava girebileceği e-Sınav merkezlerinin bulunduğunu ifade eden Aygün, "Merkezlerin bir yenisini, Adana'da ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylelikle toplamda dört e-Sınav merkezimiz olacak. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Prof. Dr. Kibar: “Bölgemize Büyük Katkı Sağlamış Olacağız.”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kibar da protokolle ÖSYM tarafından Çukurova Üniversitesi kampüs alanı içerisinde e-Sınav merkezi kurulacağına işaret etti.

"Kongre Merkezimizin batı yarısında bulunan Balo Salonu’nun, Elektronik Sınav Merkezi kurulmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne tahsis işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu alanda ÖSYM tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir’den sonra Türkiye’de dördüncü olarak bir e-Sınav Merkezi kurulumu gerçekleştirilecek. Böylece, birçok elektronik merkezi sınavın Adana’da yapılması sağlanarak bölgemize de büyük katkı sağlamış olacağız." ifadelerini kullanan Prof. Dr. Kibar, Üniversite açısından da bir prestij olacak e-Sınav merkezinin kurulumundan dolayı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün ve ekibine teşekkürlerini iletti.