Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Mezunları Ne Düşünüyor?

 

 

Adana (ÇÜHM) -

02.07.2013

“Çukurova Üniversitesinden mezun olmak sizin için ne ifade ediyor? Mezun olduktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?”

Onur Kıyga  (Çevre Mühendisliği) 4.sınıf

Çukurova Üniversitesi köklü bir üniversite. Böyle köklü bir üniversiteden mezun olmanın benim için büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Okuduğum bölüm bakımından da donanımlı bir üniversiteden mezun olduğum için şanslı olduğumu söyleyebilirim. Mezun olduğum da özel veya  bir kamu kuruluşunda çalışmayı düşünüyorum.

Serkan Yüksel (İngilizce Öğretmenliği)4.sınıf

Öncelikle mezun olduğum için çok mutluyum. Kaliteli bir eğitim aldığımı, konusunda uzman hocalarla birlikte  çalıştığımı düşünüyorum. Şimdi önümüzde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) var. Bu sınavda başarılı olup öğretmen olarak atanmayı istiyorum.

Fatma Keser (İşletme) 4.sınıf

Türkiye’de birçok iyi üniversite var. Çukurova Üniversitesi de bu iyi üniversitelerden biri. Üniversitemizin zamanla daha da gelişeceğine inanıyorum. Mezun olduğumda kamu sektöründe çalışmayı düşünüyorum. KPSS’ye A grubundan katılarak müfettiş olmayı istiyorum.

Necmi Bakır (İnşaat Mühendisliği) 4.sınıf

Mezun olmak çok güzel bir duygu.  Kendi paramı kazanacak ve yeni şeyler üreteceğimi bilmek beni mutlu ediyor. Mühendis olarak mezun olduğum için iş bulma sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum. Bir yapı denetim firmasında çalışmayı planlıyorum. Çukurova Üniversitesinden diploma almış olmamın, iş bulmamda bana önemli avantajlar sağlayacağını düşünüyorum.

Ceren Ebru Onuk (Beden Eğitimi Öğretmenliği) 4.sınıf

Çukurova Üniversitesinde 4 yıl süresince öğrenim gördüm. Üniversitemiz yerleşkesi olarak çok güzel. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun kampüsle daha iç içe olmasını isterdim. Bir sporcu olarak bütün müsabakalarda Çukurova Üniversitesi’nin adını duymayı arzuluyorum. Böyle büyük bir üniversiteden mezun olmaktan dolayı mutluyum.

İlker Özdemir (Beden Eğitimi Öğretmenliği) 4.sınıf

Çukurova Üniversitesinde kaliteli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Üniversitede sadece bilgi edinmedim, farklı bölgelerden arkadaşlarım oldu. Bir dönem yurtta kaldım ve bu bana birçok şey öğretti. Mezun olduğumda Beden Eğitimi Öğretmeni olmayı istiyorum. Bunun için sınavlara hazırlanıyorum.

Nazlı Kılınçoğlu ( Ekonometri) 4.sınıf

Çukurova Üniversitesi ülke genelinde kalitesiyle adını duyuran, köklü üniversitelerden biridir. Üniversitemizin Erasmus Değişim Programına üye olması öğrenciler için çok önemli. Böyle bir üniversiteden mezun olmak da bizim için büyük bir avantaj. Bizlere sağlanan yüksek düzeydeki eğitim kalitesinin hem mezunlar hem de mezun olacaklar için çok büyük şans olduğunu düşünüyorum. Mezun oldum, bir kamu kurumunda çalışmak istiyorum, bu nedenle Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanıyorum.

Tülin Şahin (Almanca Öğretmenliği) 4.sınıf

Üniversitemden çok memnun olarak ayrılıyorum. Dört yıl nasıl geçti hiç anlamadım. Nitelikli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Hayatım boyunca hatırlayacağım güzel anılarım oldu. Hem okulumu hem de arkadaşlarımı çok sevdim ve burada okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Diplomamı aldım, atamam olursa öğretmenlik yapmayı düşünüyorum.

Jiyan Eren (Elektrik Elektronik Mühendisliği) 4.sınıf

Bölüm olarak diğer üniversitelere kıyasla öne çıkan bir üniversitede, iyi bir eğitim aldığıma inanıyorum.  Yabancı dil ve alan derslerimiz olsun kaliteli hocalar tarafından verildi. Çukurova Üniversitesi farklı kültürlerin birleştiği bir üniversite, bu da bizim dünya karşı bakış açımızı etkiliyor. Mezun olduğumda telekomünikasyon alanında kendimi geliştirip uzman olarak çalışmayı düşünüyorum.

Seda Dağbaşı (Ziraat Mühendisliği) 4.sınıf

Çukurova Üniversitesi severek okuduğum bir üniversite oldu. Burası kaliteli bir eğitim ve geniş yelpazeye sahip sosyal olanaklar sağlayan bir üniversite. Mühendis olarak iyi bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Burada var olan imkânların diğer birçok üniversitede olmadığını düşünüyorum. Çukurova Üniversitesinden donanımlı bir mühendis olarak mezun olduğuma inanıyorum.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi